Şişli Masöz Terapist Hizmetleri

şişli masöz
şişli masöz

İstanbul avrupa yakasında şişli bölgesinde terapist lik hizmeti veren kurumlar bulunmakta, Peki şişli masöz terapist nedir? yani masaj terapisti masaj alternatif tıp da önemi ve yeri.

Egzerzilerin Neden önemi var

Bedenin Zehirlerden Arındırılması :-:

Kas ve Tendon Egzersizi, Zen Budizm’in kurucusu Bodhidharma tarafından yaratılmış olan efsanevi bir çalışmadır. Günümüzde aynı isimle bilinen pek çok farklı çalışma şişli masöz bayan bulunmakla birlikte, özgün çalışma Da Mo Pai ya da Bodhidharma Okulu olarak bilinen ve kökleri ustadan ustaya, Bodhidharma’ya kadar ulaşan okulun beden eğitiminin ilk aşama öğretisidir.

Nirvana’ya ulaşmış bir bilge olan Bodhidharma bu çalışmayı, rahiplerin beden ve akıl sağlıklarını mükemmelleştirmeleri için geliştirmiştir. Bedeni mükemmel sağlık ve enerji durumuna ulaştırmak için Çin tarihi boyunca geliştirilmiş en etkili birkaç egzersizden bir tanesi olan Kas ve Tendon Egzersizi, aynı zamanda, ruhsal yolda ilerlerken yapılan hataların sonucunda bedende ve zihinde oluşan sorunları da temizleme becerisiyle ünlüdür.

Uygulaması 15 dakika kadar süren, kasların ve tendonların kullanımını gerektiren son derece keyifli ve dinamik bir çalışmadır. Çalışma ilk 100 günde maksimum etkilerini göstermesine karşın genellikle daha kısa sürelerde sık sık ilginç iyileşmelerle karşılaşılmaktadır.

Yi Jin Jing, Lungmen Pai’nin (Ejderha Kapısı ekolü) günümüzdeki büyük ustası Wang Liping tarafından, bedeni zehirlerden arındırmayı başaran tek egzersiz olarak adlandırılmıştır. Yi Jin Jing’i düzenli çalışan öğrencilerin ortak gözlemi günlük beden enerjilerinin kademeli olarak artması ve fiziksel sağlık sorunlarının kısa bir sürede gözle görülür şekilde iyileşmeye başlamasıdır.

Eğitim 2 tam gün sürmekte, teorik bilgilerin yanında Yi Jin Jing’i oluşturan temel 12 hareketin öğrenilip pratik edilmesinden oluşmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın